Rekonstrukcja peptydów

Cytat

Pytanie, być może głupie ale robię to 1 raz: kiedy przebijemy gumowy korek igłą ze strzykawką z wodą bakteriostatyczną to zostaje pozniej we fiolce z peptydem dziurka - i w takiej formie ją przetrzymujemy w lodowce czy nakladamy z powrotem na to ten kapselek plastikowy?

Cytat

Przebita guma samą się zasklepia i po chwili już nic nie przepuszcza. Ważne aby ją odkazić przed ponownym przebiciem.

Kapsel ani nie pomaga ani nie przeszkadza 🙂

inthepinkk@protonmail.com
Cytat

Czy piana w roztworze zaraz po dodaniu BAC jest ok ? Próżnia dosyć mocno zasysnęła mi wodę i strumień uderzył w preparat powodując pianę czy to już oznaka że woda zbyt szybko została zaciągnięta i łańcuchy peptydowe ulegly rozpadzie i do kosza?

Cytat

Piana zawsze się tworzy. Warto zadbać o to, aby jak najdelikatniej dodać wodę BAC ale jak jest próżnia jest to trudne. Większość peptydów jest wytrzymała. Szczególnie trzeba uważać na niektóre jak Tesamorelinę (jedyny peptyd który mi zżelował), czy HGH.

inthepinkk@protonmail.com
Cytat

Czyli obserwować zmianę konsystencji i to jest ewentualnym wskazaniem do spisania próbki na straty? Dzięki 🙏 

Cytat

Tak, peptyd jest popsuty kiedy się zżeluje - przestanie być przezroczysty.

Uwaga są wyjątki - GHK-cu ma piękny niebieski kolor, a Mots-c czerwonawy.

inthepinkk@protonmail.com
Cytat
Cytat z Gość data 12 czerwca, 2026, 9:17 am

Czy piana w roztworze zaraz po dodaniu BAC jest ok ? Próżnia dosyć mocno zasysnęła mi wodę i strumień uderzył w preparat powodując pianę czy to już oznaka że woda zbyt szybko została zaciągnięta i łańcuchy peptydowe ulegly rozpadzie i do kosza?

Następnym razem przytrzymaj mocno tłok strzykawki przed wbiciem igły i bardzo ostrożnie powoli go popuszczaj. Różnica ciśnień jest duża i wodę zasysa bardzo gwałtownie.