MenuNawigacja po forumForumNajnowsze postyLogowanieZarejestruj sięŚcieżka forum - jesteś tutaj:In the pinkTematy ogólne: Informacje dla Nowicjuszy i podstawy rekonstrukcjiPolecane penyDodaj odpowiedźDodaj odpowiedź: Polecane peny <blockquote><div class="quotetitle">Cytat z Gość data 12 maja, 2026, 3:59 pm</div><p>Konstrukcja pena jest prosta i w teorii nie powinno być większych różnic. W praktyce różnice w wygodzie użytkowania potrafią być duże. Tańsze peny potrafią chodzić ciężko i się zacinać co potrafi być bardzo niewygodne i frustrujące, zwłaszcza gdy robiłeś to dopiero kilka razy a pen się zaciął w połowie i nie wiesz czy robisz dobrze, nczynpowinieneś sie z nim siłować, jakiej siły użyć, itp.</p> <p>Wypróbowałem większość penów i zdecydowanie odradzam najtańsze peny V1 i V2. W internecie znajdziecie o nich pozytywne opinie, ale to właśnie one najczęściej się zacinają, przetestowałem kilka i żaden nie zachowywał przez cały czas płynności przy wstrzykiwaniu, dodatkowe nie wszystkie miały narysowane skale. Niby są to "lepsze"peny, bo metalowe,.ale sam metal jest kiepskiej jakości i od takiego metalu lepszy jest plastik</p> <p>2 do 3 razy droższe od V1 i V2 są peny plastikowe różnych firm. Są tylko od nich ciut lepsze chociaż pozytywnie wyróżnia się ten: Lilly Huma Ergo 2 i można go kupić za około 100 zlotych<br />https://a.aliexpress.com/_EupoM1U</p> <p>Najlepszy pen jaki testowałem to HumaPen Luxura Eli Lilly II 2. generacji do Humile Humulin. Nie zacina się i jest porządnie wykonany z metalu. Jego cena bardzo się Wacha od 100 złotych do 300 zł. 300 zł. za niego bym nie dał, ale za 100 złotych jest to rewelacyjny sprzęt.<br />https://a.aliexpress.com/_EInB8Qq</p> <p>Nie używałem automatycznych wstrzykiwacz, więc nie mam o nich zdania.</p></blockquote><br> Anuluj